Foto: Jo Gjeldnes
Hopp under nyhetssakene

Pizza og sommarblomster på Hageland Surnadal

Jon Olav Ørsal Torsdag 14. mai 2026

No er det travel våronntid på Hageland – nattfrosten som har vore den siste tida er no i ferd med å sleppe taket, og da blir det fritt fram for sommarblomstrane.  Til no har det vore hardføre stemorsblomster og påskeliljer som har vore sikkerstikk, men no er sommarblomster på plass i butikken og klare for private hagar etter kvart.

Pizza-Knut lager heimlaga pizza på Hageland – servering frå kl 12 og utover

Pizza-Knut kjem fredag og laurdag.
Fredag og laurdag er Knut Bergli (eller Pizza-Knut) på plass på Hageland Surnadal med pizzaovnen sin.  Han vil rigge seg til utafor inngangen og vil bake og steke pizza til kundane på hagesentret.  – Prima heimebaka pizza i fleire variantar – her blir det servering frå kl 12:00 og utover dagen – både fredag og laurdag.

No er det trøkk i butikken – Nathalie fyller på med blomster – foto Jon Olav Ørsal

Hagesenterets opningstid
Fredag 15. mai er opningstida 10:00 – 17:00, laurdag 16. mai  10:00 –  16:00.  Søndag er det 17. mai,  og da held hagesentret stengt for å gå i tog på sjølvaste nasjonaldagen.  

No bugnar det i sommarblomster i butikken på Hageland. Foto Jon Olav Ørsal

 

 

 

Publisert: 14. mai 2026, 15:12